Terapia zajęciowa

                 
      

 

 

Codziennie od rana działa  terapia zajęciowa. Tam można robić wszystko, na co tylko ma się ochotę. Przy filiżance kawy lub herbaty i przy ciasteczku szybko płynie czas. W ramach terapii zajęciowej działają trzy pracownie.

                                     

                                     Pracownia rzeczy niezwyczajnych

 

Mieszkańcy w ramach pracowni zajmują się tworzeniem wyjątkowych dekoracji i przedmiotów. Poznają techniki plastyczne i dekoracyjne, wykorzystują najróżniejsze materiały plastyczne, które inspirują ich do działania. W trakcie zajęć rozwijają własne zainteresowania, rozbudzają wrażliwość estetyczną oraz indywidualne zdolności twórcze, odkrywają przyjemność tworzenia. Pozwala to na poprawienie samopoczucia, nawiązywanie kontaktu z otaczającym światem, uzewnętrznienie uczuć i przeżyć.

                                     

                                     Pracownia Kreatywnego Recyklingu


Celem pracowni jest ukazanie możliwości kreatywnego wykorzystania materiałów wtórnych i odpadów. Podczas zajęć wykorzystujemy niepotrzebne przedmioty do zupełnie nowych celów. Rzeczom z pozoru bezużytecznym dajemy „drugie życie". Zajęcia rozwijają pomysłowość i kreatywność podopiecznych.

                                     

                                      Pracownia hafciarsko-dziewiarska


W pracowni mieszkańcy zapoznają się z zasadami wyszywania ręcznego wykorzystując proste techniki hafciarskie. Wyszywają na kartonie i płótnie naniesione wzory i szablony. Uczą się odróżniać kolory nici i samodzielnie dobierać je do wzoru. W pracowni mieszkańcy wyszywają obrusy i serwetki. Robią robótki ręczne na drutach. Wykonują elementy dekoracyjne z zastosowaniem: wełny, muliny, materiału, a także sznurka sizalowego. Zajęcia zawierają również elementy dziewiarstwa - szycie ręczne dekoracji z materiału przy użyciu prostych ściegów.

 

 

 

Prace stworzone przez mieszkańców w ramach prowadzonych pracowni służą do dekoracji Domu.

 

                                      

Please update your Flash Player to view content.

Statystyka

Odsłon artykułów:
279384

Goście

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.